Ogród botaniczny

Gołubieński Ogród Botaniczny jest członkiem Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce oraz Międzynarodowego Towarzystwa Ogrodów Botanicznych (BGCI).

Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty dydaktycznej zawierającej zwiedzanie kolekcji żywych roślin wybraną ścieżką tematyczną oraz praktyczne warsztaty botaniczne. 

Według ostatniej pracy naukowej poświęconej badaniem liczby gatunków chronionych w polskich ogrodach botanicznych to właśnie w Ogrodzie Botanicznym w Gołubiu jest ich najwięcej, dlatego zwiedzenie tego miejsca jest niepowtarzalną okazją do zobaczenia w jednym miejscu gatunków rzadkich i chronionych, które bardzo ciężko jest już zobaczyć na naturalnych stanowiskach. Zwiedzanie wybraną ścieżką obejmuje zagadnienia związane z bioróżnorodnością świata roślin, ich historią,  budową i właściwościami.

Ogród Botaniczny w Gołubiu jest otwarty dla zwiedzających w okresie od 1 kwietnia do 31 października, codziennie w godzinach 10-18.

 

Telefon kontaktowy: 58 684 36 08, kom. 600 872 501Kaszubskie Centrum Kongresowe Sp. z o.o. jest Benificjentem Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. i uzyskała subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 ”.

Hotel Szymbark / hotelszymbark.pl / 2021

Projekt i realizacja: StudioArt.biz & Studio Goldinus

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Zarezerwuj pokój online!
Zobacz oferty specjalne!
Skontaktuj się z nami!